Beli Mantil - medforum

Forum studenata medicine svih univerziteta u Srbiji

Prijemni ispit 2013.

zvanične objave koje se tiču portala belimantil.info, read-only forum. Podforumi su slobodni za diskusiju.
Pravila foruma
Ukoliko imate problema sa registracijom, funkcionisanjem foruma ili nečim drugim obratite nam se putem emaila : office@belimantil.info

Re: Prijemni ispit 2013.

Postod Mironosica » Sub Jul 06, 2013 8:24 pm

djukalfc93 je napisao:http://www.prijemniispiti.com/vesti/stizu-do-sada-najbolje-generacije/ :?:

Hvala.

Slika
Poslednji put menjao Mironosica dana Sub Jul 06, 2013 8:34 pm, izmenjena samo jedanput
"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф
Korisnikov avatar
Mironosica
Forumski student

Pridružio se: Čet Jul 04, 2013 1:33 pm

Postod Mironosica » Sub Jul 06, 2013 8:25 pm

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф
Korisnikov avatar
Mironosica
Forumski student

Postod Mironosica » Sub Jul 06, 2013 8:42 pm

draganaSG je napisao:Izgleda da se ovde podmuklo provlaci sasvim druga sustina... generacija koja polaze upisne ispite ove godine je iz nekog razloga totalno iznenadjena i zabezeknuta cinjenicom koja moze da se formulise jednom prosirenom recenicom: zaboravite sta ste znali i mislili u srednoj skoli, sada ste zakucali na vrata odraslih u Srbiji a i pre vas i posle vas ce taj svet biti SUROV.
Puno srece zelim svima, iskreno,samo hrabro i pametno u nove zadatke u zivotu bez izbegavanja znoja i glavobolje

I da se nadovežem...
Slika

Гандалф
Korisnikov avatar
Mironosica
Forumski student

Postod DrBlonde » Sub Jul 06, 2013 10:20 pm

Dekan je objasnio. Uglavnom su oni sa jakim prosekom na listi i na budzetu. To je to, jaka konkurencija i to je normalno i donekle ocekivano da se desi. Razmisljajte realno jedna izgubljena godina nije nista naspram jake zelje i volje. Ko je uporan nece mu biti problem da spremi za sledecu godinu. Prosto je nemoguce da 400 ljudi prepise.. Neko da, ali ne svi.
Korisnikov avatar
DrBlonde
Forumski student

Pridružio se: Sre Dec 19, 2012 10:40 pm

Postod nnastoria » Sub Jul 06, 2013 11:24 pm

skorenovac je napisao:Ljudi ja ne znam sta se danas desilo ali ovo nikada nije bilo od kad postoji medicinski fakultet da nam treba 90 poena da bi upisali fakultet. Ili je test bio prelak ili je bilo masovnog prepisivanja.Nadam se da ce svi koji misle da su osteceni podneti prigovor i napisati koliko je bilo nepravde prilikom polaganja a posebno na patoloskom institutu gde sam i ja polagao,sta se tamo radilo i kako su neki polagali tj.bolje receno prepisivali!!!!

Ovo ne da nije tacno, nego ti druze ne znas da fakultet ne postoji unazad 2-3 godine, nego vec 90 i kusur. :mrgreen:

To sto je prosle godine bio tako lose, da ne kazem bedno, odradjen prijemni sa mizernim brojem bodova, pa su ljudi sa minimalnim brojem bodova, 77 bodova nije neki preterani uspeh, upisali, ne znaci da je to pravilo i da ce tako uvek biti. Losa generacija tada rekla bih.
Nekada su ljudi sa 80-90 bodova bili i ostajali ispod crte, a to sto je poslednjih godina kvalitet opao, pa se ocekuje da neko sa 60-70 bodova treba da upadne... :roll:

I da, moguce je da masa ljudi ima preko 50 bodova sa prijemnog, sta je to cudno?
Kao sto se vi ovde busate da se ucili i spremali se za prijemni to su radili i drugi.

To sto su drugi prepisivali nikoga ne sprecava da ostvari maksimalan broj bodova na testu, a prepisivanja je uvek bilo i bice i to ide na cast tim osobama.

A vi sto se bunite, da ste vi prepisivali i upisali, pretpostavljam da vam to ne bi bio problem? :mrgreen:
Korisnikov avatar
nnastoria
Forumski stažista

Pridružio se: Ned Nov 29, 2009 11:14 pm

Postod Butterfly90 » Ned Jul 07, 2013 12:39 am

Lično, mislim da previše ljudi primaju na fakultet i da treba da nas bude maksimum 250-300 i da treba ubaciti na prijemni ozbiljne testove ličnosti (ja bih još ubacila i bazičnu matematiku/logiku, ali bi me za to verovatno streljali). Lako je sesti i naučiti hemiju i biologiju; ko to ne može, ne treba ni da studira ovo.

Za one koji upišu (sada ili sledeće godine) imam jednu poruku... Učite, borite se od početka za svoje znanje. Uvek će biti onih koji imaju vezu, kupuju ocene, provlače se... Ako nađete način da se protiv toga borite, super, samo napred.

Ovo potpisujem, od početka do kraja. A sve ovo je samo još jedan događaj koji dokazuje činjenicu da na našem faksu nema garancija ni pretpostavki. Jednostavno, sve je podložno promenama i nikad nisi načisto ni sa čim. Jedino u šta možeš da se uzdaš za upis je da poneseš što više bodova iz srednje i daš sve od sebe da besprekorno uradiš prijemni. Pa oni usred godine i između rokova (čak i usred rokova) menjaju opsege bodovanja za ocenjivanje na npr. internoj, rešavaju par meseci između rokova da li će farma moći da se prenese ili ne, i sl. Verujem da je bilo prepisivanja i nepravilnosti, toga je bilo u većim amfiteatrima, kao i svakakvih priča, i kad sam ja polagala pre par godina. Doduše, ja nisam primetila neko masovno prepisivanje, verovatno kako se ko snašao. Meni prijemni nije bio težak, ali smo valjda bili i slabija generacija pa sam ja sa 97 poena bila među prvih petnaest, a ljudi sa 85, 88 (oni koji su položili) itd. su 'ladno upadali na budžet, i to bliže vrhu liste. Vidim da su ove godine ljudi sa mojim brojem bodova bili između 50. i 65. mesta, bila sam iznenađena kad sam videla. A ako ipak budete uspeli da se upišete, ove ili sledeće godine, čekaće vas i gore stvari (ako ne, bar podjednako nepravedne). Videćete već. Tako da se maksimalno treba naoružati 'debelim' živcima i beskrajnim strpljenjem (trebaće za minimum šest godina provedenih ovde :) ). Uostalom, u ovoj zemlji nema gde nema nekog muljanja i nepravde, nažalost. Ipak je ovo Srbija. Ali je tužno kad se nekom tako nenadano 'slomi o leđa', a uložio je dosta truda i napora (i para, ofc).
"When once you have tasted flight, you will forever walk the Earth with your eyes turned skyward; for there you have been, and there you will always long to return."
"Wisdom is knowing how little we know."
Korisnikov avatar
Butterfly90
Forumski specijalizant

Pridružio se: Pon Jun 21, 2010 11:21 pm

Postod superslide » Ned Jul 07, 2013 1:24 am

da ali ja sam bila odlicna sve 4 godine i uradila 80% tacno test pa nisam upisla ni na samofinansiranju lako je tebi da filozofiras kad si upisao

Sve to stoji..samo hocu da kazem da to ocigledno nije bilo dovoljno..svi pricate o nepravdi,muljazama,blabla..a treba samo da prihvatite to da ste imali manje bodova nego sto je bilo potrebno...Ne pisem ja ovo zato sto sam filozof u slobodno vreme,vec zato sto zelim da pomognem(iako tebi/vama to mozda ne izgleda da jer realnost,fucking,nije sjajna)..Da sam na vasem mestu ne bih se zamarao pisanjem zalbi I ostalog vec bih gledao da li je ostalo mesta na nekim fakultetima sa kojima sledece godine mogu da polazem neku razliku na medicine(mada nisam siguran da na takvima ima mesta)..ili bih probao sledece godine ponovo..Nije bitno sto ce proci jedna godina,bitno je da je dobro iskoristite..Sve najbolje,iskreno.
Korisnikov avatar
superslide
Forumski student

Pridružio se: Pet Jul 05, 2013 4:14 pm

Postod Lucid Mind » Ned Jul 07, 2013 2:27 pm

Korisnikov avatar
Lucid Mind
Forumski student

Pridružio se: Pon Dec 03, 2012 3:47 pm

Postod Jovana1993 » Ned Jul 07, 2013 3:26 pm

Evo ja opet da smaram sa engleskim. Ako imate pare, necete se pokajati verujte mi. To je odlicno prelazno resenje. ;) :)
Korisnikov avatar
Jovana1993
Forumski student

Pridružio se: Čet Okt 25, 2012 7:32 pm

Postod MicaDJ » Ned Jul 07, 2013 5:08 pm

Da, a onda u drugoj padnete sve ispite jer ništa nemate pojma nakon engleske nastave. To sve ovako zvuči svetski i lepo, ali je kriterijum 1000 puta slabiji, to vas ne tera da učite i onda ni ne naučite ništa na toj prvoj godini, a i što je najgore, ne naučite da učite. Engleska nastava je divan način kako Medicinski fakultet na legalan način prodaje paket prijemni + svi ispiti iz prve.
Korisnikov avatar
MicaDJ
Forumski stažista

Pridružio se: Ned Sep 09, 2007 12:33 pm

Postod djukalfc93 » Ned Jul 07, 2013 5:22 pm

When you walk through a storm,
Hold your head up high
And don't be afraid of the dark.
At the end of the storm,
There's a golden sky.
And the sweet silver song of the lark.
Korisnikov avatar
djukalfc93
Forumski student

Pridružio se: Sub Dec 29, 2012 8:20 pm

Postod Jovana1993 » Ned Jul 07, 2013 5:56 pm

Znas kako, ja sam svesna da je kriterijum slabiji, ali sam stvarno zelela maksimalno da naucim. I mislim da sam uspela u tome. Sve ima svoje prednosti i mane. Naravno, mozes ti sve ispite na eng da polozis na razlicite nacine, ali je do tebe da li ces ici kracim putem ili onim duzim. Ja sam izabrala taj duzi. Nadam se da necu popadati, kako ti kazes sve ispite u drugoj godini. tj. sta znam, videcemo :) Samo sam rekla da je to ok nacin da ne izgubis godinu, to je to :)
Korisnikov avatar
Jovana1993
Forumski student

Postod MicaDJ » Ned Jul 07, 2013 6:00 pm

Ako si sama učila više nego što su oni tražili, to je super, skidam kapu. Ali malo ko može sam sebe da motiviše kada nema ni malo spoljne motivacije. Ako si svesna da je kriterijum bio slabiji i kreneš od početka da se razbijaš od učenja u drugoj, biće dobro.
Korisnikov avatar
MicaDJ
Forumski stažista

Pridružio se: Ned Sep 09, 2007 12:33 pm

Postod Jovana1993 » Ned Jul 07, 2013 6:33 pm

Znas sta me guralo, upravo to sto je razlika u kriterijumu. Ne zelim da se izblamiram kad dodjem na drugu godinu. :) A i ne mogu sebi da dopustim da ne znam neke stvari. Zelim da ucim i da znam sto vise. Ipak cu biti jednog dana lekar.
Korisnikov avatar
Jovana1993
Forumski student

Postod ramm » Ned Jul 07, 2013 11:47 pm

Drage kolege, kao jedan od kandidata koji je upisao fakultet a pritom nije prepisivao na prijemnom moram da vam kazem, posto vidim da ste pokrenuli i temu stomatoloskog fakulteta, da broj bodova nema apsolutno nikakve veze iako su se ispiti polagali dan za danom. To vam kazem iz licnog iskustva jer sam polagala na jos jednom fakultetu (nije stomatoloski) i zbog prevelike treme ili cega vec nisam ostvarila dobar rezultat ali sam se zato na prijemnom za medicinski skoncentrisala smirila i lepo uradila prijemni. Da li je bilo prepisivanja ne znam, iskreno, ja nisam primetila a bila sam u jednom od amfiteatara za koje tvrdite da je bilo najvise prepisivanja. Sto se tice ponavljanja prijemnog ispita mislim da za to nema nikakve sanse kao ni za neko veliko prosirenje liste. Cenim vas trud da ispravite nepravdu koja vam je ucinjena i ako jeste verujem da ce biti ispravljena.
Willkommen in der Wirklichkeit!
Korisnikov avatar
ramm
Forumski student

Pridružio se: Ned Jul 07, 2013 10:01 pm

Postod Mironosica » Pon Jul 08, 2013 2:15 pm

PROFESOR dr Petar Bulat, prodekan na Medicinskom fakultetu, kaže da nema razloga da se nesuđeni brucoši bune, jer moraju biti svesni činjenice da je za indeks na ovom fakultetu konkurisalo čak 730 odličnih đaka i vukovaca. Kaže i da nema ni govora o poništavanju prijemnog ispita.......izvor:http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:442717-Medicinski-fakultet-Protesti-zbog-indeksa.
Tačka

Pitam je sad vas,da li biste prepisivali da ste bili u prilici? :
Poslednji put menjao Mironosica dana Pon Jul 08, 2013 2:25 pm, izmenjena samo jedanput

Гандалф
Korisnikov avatar
Mironosica
Forumski student

Postod Mironosica » Pon Jul 08, 2013 2:24 pm

Imam predlog....da se otvori tema "QQ QQ"
I da tu svi od reda kukamo na različite teme. :crying-yellow:

Гандалф
Korisnikov avatar
Mironosica
Forumski student

Postod ramm » Uto Jul 09, 2013 8:04 pm

Mironosica je napisao:Pitam je sad vas,da li biste prepisivali da ste bili u prilici?

Jedna mala stvar u vezi ovoga: Ne znam zasto ovde iko smatra konkurencijom nekoga ko je prepisao i zasto misli da je taj isti upisao na fakultet umesto nekoga ko je seo i zagrejao stolicu. Valjda prepisuju oni koji nisu sigurni u sopstveno znanje jer ako ste ucili zasto bi neko ispred ili pored vas znao bolje od vas samih. Vecina tih ljudi, ako ih je bilo, ako nije znalo bas nista nije ni upisalo fakultet. :mrgreen:
Willkommen in der Wirklichkeit!
Korisnikov avatar
ramm
Forumski student

Pridružio se: Ned Jul 07, 2013 10:01 pm

Postod Mironosica » Sub Jul 13, 2013 1:39 pm

ramm je napisao:
Mironosica je napisao:Pitam je sad vas,da li biste prepisivali da ste bili u prilici?

Jedna mala stvar u vezi ovoga: Ne znam zasto ovde iko smatra konkurencijom nekoga ko je prepisao i zasto misli da je taj isti upisao na fakultet umesto nekoga ko je seo i zagrejao stolicu. Valjda prepisuju oni koji nisu sigurni u sopstveno znanje jer ako ste ucili zasto bi neko ispred ili pored vas znao bolje od vas samih. Vecina tih ljudi, ako ih je bilo, ako nije znalo bas nista nije ni upisalo fakultet. :mrgreen:

Moracu da se slozim,ali ne u potpunosti. :mrgreen:
Sada nas je konkurencija izbacila iz igre.I ti koji nisu znali bas nista su mogli da prodju kao neko ko zna sve i svasta.Kad ne znas,onda si hrabar do ludila jer nemas sta da iygubis.Ali kako ja mogu da znam ko je koliko znao.Iskreno ne mogu,i zato je pametnije da ne pokrecem tu temu.
Ali da je bilo nepravilnosti,bilo je....na nasu stetu.

Гандалф
Korisnikov avatar
Mironosica
Forumski student

Postod May » Ned Jul 14, 2013 3:25 pm

Sve što sam kucala sa priprema na Medicinskom fakultetu, prezentacije iz biologije koje su nam dali i testovi iz prethodnih godina. Na kraju, džabe sam dala sve te pare fakultetu kad nisam upala. Nadam se da će ovo nekome pomoći.

http://www.4shared.com/zip/NU52-sb4/Tes ... emnih.html

http://www.4shared.com/file/4XPdSDKJ/PR ... JE_ZA.html

http://www.4shared.com/file/OOUnM-gY/PR ... OGIJE.html

http://www.4shared.com/zip/0Mg83Csw/prezentacije.html
Korisnikov avatar
May
Forumski student

Pridružio se: Ned Dec 30, 2012 6:18 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Portal