Beli Mantil - medforum

Forum studenata medicine svih univerziteta u Srbiji

Prijemni ispit 2013.

zvanične objave koje se tiču portala belimantil.info, read-only forum. Podforumi su slobodni za diskusiju.
Pravila foruma
Ukoliko imate problema sa registracijom, funkcionisanjem foruma ili nečim drugim obratite nam se putem emaila : office@belimantil.info

Re: Prijemni ispit 2013.

Postod MicaDJ » Pet Jul 05, 2013 9:09 pm

Žao mi je što na samom početku morate da se (iz prve ruke) upoznate sa stanjem na fakultetu. Nadam se da ćete nešto uspeti da uradite. Lično, mislim da previše ljudi primaju na fakultet i da treba da nas bude maksimum 250-300 i da treba ubaciti na prijemni ozbiljne testove ličnosti (ja bih još ubacila i bazičnu matematiku/logiku, ali bi me za to verovatno streljali). Lako je sesti i naučiti hemiju i biologiju; ko to ne može, ne treba ni da studira ovo.

Za one koji upišu (sada ili sledeće godine) imam jednu poruku... Učite, borite se od početka za svoje znanje. Uvek će biti onih koji imaju vezu, kupuju ocene, provlače se... Ako nađete način da se protiv toga borite, super, samo napred.

Mi (stariji studenti) na svojoj FB grupi već diskutujemo o prikupljanju potpisa za proveru nepravilnosti na prijemnom, ali ne verujem da će od toga nešto biti jer nam je i Parlament samo odraz stanja na fakultetu. Ovo vam govorim da biste videli da ima ljudi na ovom fakultetu koji su pošteni i koji hoće nešto da urade, ali to nije uvek moguće. U svakom slučaju, neki od nas će sigurno proči sutra pored Dekanata, da vide kako vam ide.

Još jednom, nadam se da ćete uspeti nešto da uradite. Nemojte očekivati ponovni prijemni, to se neće desiti jer niko sa fakulteta to ne želi da radi (a nastavnici kojima zapadne obaveza da budu u komisiji za prijemni shvataju to kao svoju najveću kaznu).
Korisnikov avatar
MicaDJ
Forumski stažista

Pridružio se: Ned Sep 09, 2007 12:33 pm

Postod May » Pet Jul 05, 2013 9:16 pm

Hvala MicaDJ, drago nam je da makar ima nekoga ko je uz nas. Obavestili smo novine, moguće da će sutra da bude i par televizijskih kuća ispred dekanata.
Ne razmišljamo o ponavljanju prijemnog, jer znamo da je to nemoguće, ali nadamo se velikom proširenju liste.
Korisnikov avatar
May
Forumski student

Pridružio se: Ned Dec 30, 2012 6:18 pm

Postod MicaDJ » Pet Jul 05, 2013 9:27 pm

Možete da računate da će se crta za budžet spustiti 50ak mesta (tako je bilo u mojoj generaciji, ne znam kako je bilo posle), pa onda još toliko ili malo više za samofinansiranje. Poslednje dve godine su onda proširivali na još dodatnih 50 mesta na samofinansiranju... Da li tako upadate?
Korisnikov avatar
MicaDJ
Forumski stažista

Postod Mackolina » Pet Jul 05, 2013 9:31 pm

ja ne
Korisnikov avatar
Mackolina
Forumski student

Pridružio se: Pon Dec 03, 2012 3:30 pm

Postod May » Pet Jul 05, 2013 9:39 pm

Tražićemo da se uvaži lista bodova od prošle godine, makar to značilo da se prime svi prijavljeni kandidati.
Korisnikov avatar
May
Forumski student

Pridružio se: Ned Dec 30, 2012 6:18 pm

Postod Regina » Pet Jul 05, 2013 9:40 pm

Ja sam sa nešto iznad 84 boda oko 580. mesta na rang listi, možda bih i upala posle svih tih proširenja, ali koliko sam upućena, to naknadno proširivanje za 50 samofinansirajućih studenata je tek krajem septembra...To je baš kidanje živaca, i vrlo je rizično jer ne možemo predvideti koliko će se spustiti crta, a i tad je drugi upisni rok na fakultetima uveliko prošao...
Regina
Forumski student

Pridružio se: Uto Jan 15, 2013 12:12 am

Postod filips » Pet Jul 05, 2013 9:43 pm

Da sam napišem par rečenica:

1. Za sve nepravilnosti odmah žalba, zovite medije, cimajte, ne odustajte.
2. Prepisivanja je uvek bilo i biće, kad sam ja polagao bio sam u malom afiteatru i nisam mogao prstom da mrdnem, bila je mrtva tišina, doduše upućen sam da je po većom amfiteatrima (patologija) je bilo svega.
3. Na žalbi neka bude fokus na nepravilnostima vezano za mobilne telefone, asistente koji pomažu, izlaske u WC i slično.
4. Argument "neko je imao 9 poena na stomatologiji a ovde 29" nije argument koji pije vodu kod bilo koje žalbe, teško se dokazuje mahinacija, obara se lako. Taj argument je dobar ako budete išli pred medije da nadjete tačno i navedete npr. 30 imena kod kojih je razlika 20 poena, to je priča za medije i osnovana sumnja, ali vam ništa ne znači ovako.
5. Jesu bile kamere u amfiteatrima? Mislim da jesu, i to vam može biti najveći adut da izdejstvujete nešto, ako postoje spomenite medijima obavezno!
6. Argument "prošle godine je trebalo 73-4 koliko god a sad treba 88" takodje nije argument. Iskreno, nemoguće je da su svi od prvog do poslednjeg imali za po 10 poena bolji rezultat od svih prošle godine. Očigledno je razlog u lakom testu, pogledao sam i mogu reći da je bilo dosta lakše u odnosu kad sam ja polagao. Razumem da je bilo prepisivanja, ali je suludo reći da je toliko pomerena granica dokaz.
7. Kad sam ja polagao imali smo iste testove svi u svim gradovima, je l to i danas situacija? Pošto svuda je granica podignuta za bar 10 poena koliko vidim.
8. Jeste svi sigurno da su telefoni mogli biti korišteni pošto su postavljeni ometači na dan prijemnog oko svih amfiteatara? Ovo pitam vas koji se žalite, da li je iko zvao, slao sms neposredno pred/posle prijemnog i da mu je uspelo?

Znajte, prvo, život nije fer, pogotovo život u ovakvim uslovima, imate uvek ljude sa vezama i vezicama, snalažljive koji će prepisati i slične, vi treba da se uzdate u svoj rad i svoje znanje, i znajte da će se pre ili kasnije isplatiti. Mnogi ti što su prepisali popadaće na usmenima iz bilo kog većeg ispita, ali svakako budite spremi da će pojedini sa ledjima i bez znanja imati odlične proseke. Nije fer, ali tako je. Na teži ili lakši način, ne predajte se, želim svima koji su zaslužili da upadnu da prodju i pametno odradite sve ovo. Pozdrav!
Korisnikov avatar
filips
Forumski student

Pridružio se: Sre Okt 19, 2011 12:19 pm

Postod DrBlonde » Sub Jul 06, 2013 1:53 am

U Kragujevcu se na stomat. prima samo 24 studenta. Granica se pomerila za cak 13 bodova. Ima onih koji su upali i na stomatologiju i na medicinu. Dan za danom su bili prijemni ispiti. Sve je bilo regularno, oduzimale su se stvari, tasne pre prijemnog. U ucionice i sale bilo je moguce uneti olovku, obican digitron i licnu kartu. Razmak izmedju studenata 3m. 88 je primljeno, 200 nije. To je normalno. DA LI NEKO SPREMA PRIJEMNI GLEDAJUCI BODOVE OD PROSLE GODINE? Mozda je moglo da se prepise nesto, ali bas da prepisu svi? Pa ako su svi prepisivali sto niste i vi? Ja nisam upala prosle godine. Ocigledno je da nisam dovoljno ucila, ove godine sam mnogo ucila i upala. Ko predje celu hemiju i ima znanje, narocito vukovci,(ne moze neko da ima na lepe oci 5,00-moze poneku ocenu da izvuce, ali ne sve-u pitanju je konstantan rad 4god)odradice test i nece mu biti tezak. Zna se tacno sta se sprema. Podigla se granica bodova, veci broj je konkurisao, solidan prosek dobro spremljen prijemni, jaka generacija, to je moguce.. Nema zamene kartona ni u jednom gradu. Ne moze neko da prepise 30 zadataka iz hemije tek tako. Ko je imao preko 90 bodova, treba da se cestita, a ne da se raspravljate! Test je na zaokruzivanje i moze bilo ko da na srecu popuni karton pa se desi da pogodi. Ko radi vidi se, uglavnom se zale oni losiji. Nisu svi prepisali. Nikog ne vredjam, ali to je cinjenica. Za svaki fakultet, ko ne polozi uglavnom siri pometnju-preko veze, platili, podmetnuli ukrali.. Takav je nas narod. A i te price ko ce da me leci-leci ce onaj ko izdrzi 6 godina, sa dobrim prosekom izgura sve ispite, zavrsi medicinu! Ne brinite ko ce da vas leci...
Korisnikov avatar
DrBlonde
Forumski student

Pridružio se: Sre Dec 19, 2012 10:40 pm

Postod Lucid Mind » Sub Jul 06, 2013 12:29 pm

Imate kratak odgovor profesora medicinskog fakulteta vezan za ovu temu u stampanom izdanju blica.
Korisnikov avatar
Lucid Mind
Forumski student

Pridružio se: Pon Dec 03, 2012 3:47 pm

Postod Mironosica » Sub Jul 06, 2013 2:13 pm

Lucid Mind je napisao:Imate kratak odgovor profesora medicinskog fakulteta vezan za ovu temu u stampanom izdanju blica.

Molim Vas da postavite link,ako postoji.
"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф
Korisnikov avatar
Mironosica
Forumski student

Pridružio se: Čet Jul 04, 2013 1:33 pm

Postod Lucid Mind » Sub Jul 06, 2013 2:23 pm

Na njihovom sajtu ne postoji, dakle, morate da kupite novine da biste procitali. U pitanju je tekst na stranama 8-9.
Korisnikov avatar
Lucid Mind
Forumski student

Pridružio se: Pon Dec 03, 2012 3:47 pm

Postod MicaDJ » Sub Jul 06, 2013 2:36 pm

Slikaj pa postavi... :) Sada me interesuje ko od profesora je davao komentar.
Korisnikov avatar
MicaDJ
Forumski stažista

Postod mn1 » Sub Jul 06, 2013 2:40 pm

MicaDJ je napisao:Slikaj pa postavi... :) Sada me interesuje ko od profesora je davao komentar.

dekan
Korisnikov avatar
mn1
Forumski student

Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 11:41 am

Postod sszoy » Sub Jul 06, 2013 2:41 pm

Suština je da je rekao da je sve bilo regularno, sad sam pogledao
Korisnikov avatar
sszoy
Forumski stažista

Pridružio se: Sre Maj 06, 2009 11:41 pm

Postod superslide » Sub Jul 06, 2013 3:27 pm

U potpunosti se slazem sa DrBlonde...Ja sam imao 90 bodova koje sam postigao samo svojim znanjem,iako sam video nekoliko kartona sa odgovorima od drugih koji su sedeli ispred mene..Inace, ja sam iz drustvenog smera gimnazije I nisam imao puno veze sa biologijom,a pogotovo hemijom,dok nisam poceo da se spremam..A sa pripremama sam poceo u septembru..Radio sam I isplatilo se..Pored toga sam,naravno,imao I dobar uspeh iz skole..Da ne duzim,poenta moje price je da ako je neko sedeo I ucio,a pored toga imao I dobar uspeh(kakav se za medicine I ocekuje)-taj je upao..
Korisnikov avatar
superslide
Forumski student

Pridružio se: Pet Jul 05, 2013 4:14 pm

Postod djukalfc93 » Sub Jul 06, 2013 3:28 pm

When you walk through a storm,
Hold your head up high
And don't be afraid of the dark.
At the end of the storm,
There's a golden sky.
And the sweet silver song of the lark.
Korisnikov avatar
djukalfc93
Forumski student

Pridružio se: Sub Dec 29, 2012 8:20 pm

Postod mn1 » Sub Jul 06, 2013 4:24 pm

superslide je napisao:U potpunosti se slazem sa DrBlonde...Ja sam imao 90 bodova koje sam postigao samo svojim znanjem,iako sam video nekoliko kartona sa odgovorima od drugih koji su sedeli ispred mene..Inace, ja sam iz drustvenog smera gimnazije I nisam imao puno veze sa biologijom,a pogotovo hemijom,dok nisam poceo da se spremam..A sa pripremama sam poceo u septembru..Radio sam I isplatilo se..Pored toga sam,naravno,imao I dobar uspeh iz skole..Da ne duzim,poenta moje price je da ako je neko sedeo I ucio,a pored toga imao I dobar uspeh(kakav se za medicine I ocekuje)-taj je upao..

da ali ja sam bila odlicna sve 4 godine i uradila 80% tacno test pa nisam upisla ni na samofinansiranju lako je tebi da filozofiras kad si upisao
Korisnikov avatar
mn1
Forumski student

Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 11:41 am

Postod Mackolina » Sub Jul 06, 2013 4:48 pm

a sta je sa onima koji su isli u teske gimnazije pa imaju malo poena,a uradili su solidno test...da se obesim samo
Korisnikov avatar
Mackolina
Forumski student

Pridružio se: Pon Dec 03, 2012 3:30 pm

Postod draganaSG » Sub Jul 06, 2013 5:03 pm

Izgleda da se ovde podmuklo provlaci sasvim druga sustina... generacija koja polaze upisne ispite ove godine je iz nekog razloga totalno iznenadjena i zabezeknuta cinjenicom koja moze da se formulise jednom prosirenom recenicom: zaboravite sta ste znali i mislili u srednoj skoli, sada ste zakucali na vrata odraslih u Srbiji a i pre vas i posle vas ce taj svet biti SUROV.
Puno srece zelim svima, iskreno,samo hrabro i pametno u nove zadatke u zivotu, bez izbegavanja znoja i glavobolje.
Korisnikov avatar
draganaSG
Forumski specijalizant

Pridružio se: Uto Jul 21, 2009 8:22 pm

Postod rambo94 » Sub Jul 06, 2013 8:17 pm

Cuo sam da su na patoloskom dezurni za vreme prijemnog izlazili da piju kafu. Jel to tacno? Jel zna neko nesto o tome?
Korisnikov avatar
rambo94
Forumski student

Pridružio se: Čet Jul 04, 2013 3:53 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Portal