Beli Mantil - medforum

Forum studenata medicine svih univerziteta u Srbiji

Prijemni ispit 2013.

zvanične objave koje se tiču portala belimantil.info, read-only forum. Podforumi su slobodni za diskusiju.
Pravila foruma
Ukoliko imate problema sa registracijom, funkcionisanjem foruma ili nečim drugim obratite nam se putem emaila : office@belimantil.info

Re: Prijemni ispit 2013.

Postod May » Čet Jul 04, 2013 10:16 pm

Te što su upisali budžet boli dupe za nas. Oni su ostvarili svoj cilj, učili i dobro uradili prijemni, mi nek se sad snalazimo sa prepisivačima i korumipiranim dežurnima.
Korisnikov avatar
May
Forumski student

Pridružio se: Ned Dec 30, 2012 6:18 pm

Postod Lucid Mind » Čet Jul 04, 2013 10:20 pm

Ja vas podrzavam ali ovde ima komentara u fazonu da za upis nije bilo dovoljno samo uciti. Netacno. Zao mi je sto ovo moram da vam kazem, ali da ste stvarno ucili godinu dana, imali bi ste vise od 95 poena, i ova nepravda vas ne bi pogadjala. Jesu i drugi krivi, ali i vi delom. Ne vredjate se, ali je tako realno.
Korisnikov avatar
Lucid Mind
Forumski student

Pridružio se: Pon Dec 03, 2012 3:47 pm

Postod Erica Hahn » Čet Jul 04, 2013 10:52 pm

pa valjda mi sami znamo sta smo sve ucili za ovih godinu dana spremanja :hand: ...a kad smo konacno mislili da ce ubrzo kraj i da ce se trud konacno isplatiti desilo se nesto sto se ne pamni u istoriji fakulteta...velika je sramota ako se sve ovo tek tako zataska...ubila sam se uceci, i naravno da cu sutra biti ispred dekanata da predam zalbu,jer ovo je velika nepravda!
Korisnikov avatar
Erica Hahn
Forumski student

Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 11:12 pm

Postod clavicula » Čet Jul 04, 2013 10:55 pm

nije tako realno. ja nemam 40 bodova iz skole jer nisam bila slihtara. iako sam znala vise od pola odeljenja ja sam bila ponosna na svoje trojke,jer sam ih zasluzila svojim radom. kao sto sam ponosna sto sam razbila prijemni. a tebi nek je sa srecom. prosla si prijemni znanjem,ali da li ce tvoje znanje doci do izrazaja kad budes polagala 10 puta anatomiju a oni prodju iz prve.
Korisnikov avatar
clavicula
Forumski student

Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 3:29 am

Postod May » Čet Jul 04, 2013 10:56 pm

Ne razumem zašto se svi ponašaju kao da su svi prijavljeni imali po 40 poena. Ja sam se ubila učeći baš zbog manjka bodova iz srednje, ali ispalo je da sam prvo trebala vanredno da završim neku četvorogodišnju školu, pa onda da se prijavim na prijemni.
Korisnikov avatar
May
Forumski student

Pridružio se: Ned Dec 30, 2012 6:18 pm

Postod Mironosica » Čet Jul 04, 2013 11:17 pm

Realno je da smo sami krivi zato što smo loše uradili test i normalno je to da sada snosimo posledice za svoje postupke.
Istina je surova.
Mene to ne pogadja.
I ne osećam zavist prema onima koji sada bezbrižno bivaju hvaljeni,maženi i paženi u toplpm roditeljskom gnezdu.
Zašto je ko uradio kako je uradio,da li neko u suštini zna više ili manje, da li neko ima koeficijent ovaj ili onaj,to je sada potpuno nevažno,bitni su poeni i ništa više.
Ljude ovde boli nepravda .
Iskrena da budem,da sam postigla neki rezultat,ne bi mi palo na pamet kako je drugima i sigurno bih rekla,trebalo je ozbiljno shvatiti prijemni i raditi predano i temeljno...
Ništa...nikom nije lako,šta je bilo bilo je,nema nazad.Ja opraštam sebi sve gluposti koje sam zaokruživala i nepažnju i brzopletost i to što me je umor stigao posle prvog sata i to što me je trema davila i to što je bio treći dan posta pa me je pomalo bolela glava....sve opraštam.
I mirna sam,sama sa sobom sam raščistila.
Ako se promeni nešto,biće dobro,biću mnogo srećna,a ako stvari krenu drugim smerom,opet će biti dobro,naći ću već načina da prevazidjem razočaranje.
"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф
Korisnikov avatar
Mironosica
Forumski student

Pridružio se: Čet Jul 04, 2013 1:33 pm

Postod clavicula » Čet Jul 04, 2013 11:20 pm

pa koliko njih je realno na listi sa manje od 36 iz skole. ja da sam osvojila maksimum ne bih se rangirala. zato sto sam ulozila u znanje,ne u ocene. ali ne dam da mi likuje neko ko ne zna da nabroji oblasti koje je trebao da nauci za prijemni. ja sam spremna do septembra da se borim pisacu i ministarstvu ako ovi ne uvaze,a dok se ne ponisti prijemni necu da se smirim. zbog znanja ,mesto imam na stomatologiji. ali ne dam na svoje znanje
Korisnikov avatar
clavicula
Forumski student

Postod Mironosica » Čet Jul 04, 2013 11:42 pm

clavicula je napisao:nije tako realno. ja nemam 40 bodova iz skole jer nisam bila slihtara. iako sam znala vise od pola odeljenja ja sam bila ponosna na svoje trojke,jer sam ih zasluzila svojim radom. kao sto sam ponosna sto sam razbila prijemni. a tebi nek je sa srecom. prosla si prijemni znanjem,ali da li ce tvoje znanje doci do izrazaja kad budes polagala 10 puta anatomiju a oni prodju iz prve.

Koliko je meni poznato anatomija je teška i komplikovana za one ljude koji ne mogu da zamisle stvari u prostoru,odnose,kakvoću struktura...projekcije i koji nikako ne mogu da odvoje bitno od nebitnog.Teško je svima koji nemaju vezu i odmah se primeti ko je osiguran,zna se,taj nema podočnjake :roll: samo se smeška,ne zato što mu je takav karakter,već zato što ga boli uvo za sve i sto može da uživa u svom imunitetu dok drugi muče muku.
Tako je to bilo i na prijemnom.

Neću više da se žalim. :snooty:
:violence-stickwhack:
Jasno mi je da ovde nema pravde.
Poslednji put menjao Mironosica dana Čet Jul 04, 2013 11:49 pm, izmenjena samo jedanput
"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф
Korisnikov avatar
Mironosica
Forumski student

Postod skorenovac » Čet Jul 04, 2013 11:45 pm

I ja cu Claviculu da podrzavam do zadnjeg koraka jer necu da dozvolim da na ovome ostane !!!
Korisnikov avatar
skorenovac
Forumski student

Pridružio se: Pet Avg 20, 2010 5:51 pm

Postod Mironosica » Čet Jul 04, 2013 11:52 pm

:romance-grouphug:

Гандалф
Korisnikov avatar
Mironosica
Forumski student

Postod clavicula » Čet Jul 04, 2013 11:56 pm

ljuuuuuudiii here we go :D ima nas mnogo,ne znaju za forum ali verujte ovo se digla panika zbog tog ogromnog broja bodova i svi znaju da se muljalo. ja mislim da ce nas sutra biti bar 300 ispred dekanata i da ih zatrpamo zalbama,tesko da ce to da razmatraju samo u nedelju :D vidim trebace im nedelju dana
Korisnikov avatar
clavicula
Forumski student

Postod Mackolina » Pet Jul 05, 2013 12:35 am

pao sajt medicinskog,evo vec pola sata nece da ga ucita...hmm da li je slucajno?
Korisnikov avatar
Mackolina
Forumski student

Pridružio se: Pon Dec 03, 2012 3:30 pm

Postod skorenovac » Pet Jul 05, 2013 12:08 pm

Korisnikov avatar
skorenovac
Forumski student

Postod clavicula » Pet Jul 05, 2013 12:21 pm

hahahahaha
Korisnikov avatar
clavicula
Forumski student

Postod Megz » Pet Jul 05, 2013 12:25 pm

kao prvo i mene cudi sto se toliko pomerila granica, drugo bila sam na histofizioloskom i dezurni je opomenuo neke da ne prepisuju, ali nisu bili diskvallifikovani, potom nas upozorio da svi gledamo samo u svoj papir, tako da posle toga nisam smela da gledam drugde i dok sam pila vodu. osecam se prozvanom jer sam imala 99 na medicini i to je sve moje znanje, nema potrebe da se pravdam koliko sam ucila nekom ovde jer ja znam da su moji poeni zaista moji i mozda nekih iza tj. Iznad mene u amfiteatru, nije nemoguce uraditi sa 100. Kao da niste znali da ce biti veza i prepisivanja, ja sam se sa maksimumom iz skole ubilla da ucim bas zbog toga, kazem, da ste zaista ucili tako mnogo upali biste tako da to nije samo do fakulteta. Jeste nepravedno, ali ja stvarno ne znam sta ste drugo ocekivali. Izgleda muljano, ali nije prvi put, ne znam gde zivite, kao sto je testove za srednju imao bar jedan ucenik svake godine 99% a sada izgleda kao da je samo ove godine i da je samo ministar kriv. Bice mi vrlo drago ako ispravite nepravdu, ali ne vidim kako je to moguce. Suludo je raditi prijemni u amfiteatru, zaista. Organizaciju necu da komentarisem samo cu reci da mi je prijemni poceo u 13h
Korisnikov avatar
Megz
Forumski student

Pridružio se: Uto Avg 07, 2012 4:04 pm

Postod skorenovac » Pet Jul 05, 2013 12:38 pm

Draga moja ja tebi skidam kapu ako si ti ucila i osvojila taj maksimum.Ali ajde pitam te iskreno da mi kazes jel je moguce da budes dobar u srednjoj da na stomatologiji imas 9 poena a na medicini 30 iz hemije,koliko znamo razmak je bio jedan dan,jel moze da se briljira za jedan dan :) Ja mozda nisam osvojio maksimum ko ti ali sam uradio solidno prijemni da prodjem ali nazalost zbog masovnog prepisivanja koje je bilo i masa nepravilnosti tokom polaganja ja nisam ove godine i na samofinansiranje a prosle bi bio na budzet.Ja to znam da ima svake godine to muljanje ali ove godine je bilo nezapamceno!!!!!
Korisnikov avatar
skorenovac
Forumski student

Postod clavicula » Pet Jul 05, 2013 12:42 pm

ocekivala sam ok rangiranje. svake godine postoji neko ko ima 99 bodova ko uci. ja sam bila u histofizioloskom bila u prvom redu i videla kako asistent prilazi nekom liku i razgovara o zadatku. posle toga sam izasla. svake godine ima muljaze,ali 10 poena vise od prosle generacije. nemoguce je. svako ko zna kakvo je gradivo,znao je da nije normalno 500ljudi da urade tako dobro prijemni. i rekla sam. nemam 40 poena iz skole imam 52 na prijemnom. i mogu samo da se nerviram sto sam ucila godinu dana hemiju,a tamo neko ko je muljao i u srednjoj (ko dodje da prepise na prijemnom taj nije ucio ni u srednjoj) pobije moje znanje. ja da sam na tvom mestu ne bih se osetila prozvanom,zbog znanja
Korisnikov avatar
clavicula
Forumski student

Postod skorenovac » Pet Jul 05, 2013 12:48 pm

Tako je clavicula mi znanje ne osporavamo uopste mi smo samo zato da znanje ispliva na povrsinu a ne prepisivanje jer da je znanje bilo odlucujuce i mi bismo bili na listu a na ispod crte.Ne znam stvarno sto se bune oni koji su na znanje upisali
Korisnikov avatar
skorenovac
Forumski student

Postod Megz » Pet Jul 05, 2013 12:56 pm

Mislim da nisam tvoja draga, test iz hemije na med je bio malo tezi nego na stom, a bio mi je bila laksa na med ali nisam znala da se razlikuje literatura ali nije drasticno. Sve je moguce, to je i test koncentracije za one koji su ucili, ali mi to sa 9 poena izgleda vrlo malo verovatno. Taj jedan bod koji mi fali sam krajnje glupo izgubila ali eto. Samo sam htela da kazem da nije samo do faksa vec i do vaseg ucenja. A muljanje je muljanje bilo ono malo ili veliko i gadim ga se koliko god da je. Otisla bih da pruzim podrsku bez obzira na to sto sam na budzetu kad bih bila sigurna 100% da niko od ostecenih nije prepisao ni jedan jedini zadatak u sta cisto sumnjam.
Korisnikov avatar
Megz
Forumski student

Pridružio se: Uto Avg 07, 2012 4:04 pm

Postod clavicula » Pet Jul 05, 2013 12:59 pm

pa ne znam ni ja. da sam ja na njihovom mestu ja bih se prva bunila. ne bih volela da budem rame uz rame sa nekim zbog koga mogu da obnovim godinu,da izgubim posao,da izgubim sebi dragu osobu ne daj Boze zbog necijeg neznanja. ali dobro,nismo svi isti
Korisnikov avatar
clavicula
Forumski student

PrethodniSledeća

Povratak na Portal