Beli Mantil - medforum

Forum studenata medicine svih univerziteta u Srbiji

Prijemni ispit 2013.

zvanične objave koje se tiču portala belimantil.info, read-only forum. Podforumi su slobodni za diskusiju.
Pravila foruma
Ukoliko imate problema sa registracijom, funkcionisanjem foruma ili nečim drugim obratite nam se putem emaila : office@belimantil.info

Re: Prijemni ispit 2013.

Postod May » Čet Jul 04, 2013 2:54 pm

Ma da su nas neke babe čuvale, bolji bi posao odradile. Sramota.
Korisnikov avatar
May
Forumski student

Pridružio se: Ned Dec 30, 2012 6:18 pm

Postod Jovana1993 » Čet Jul 04, 2013 2:56 pm

I bez medija ce oni prosiriti listu. Svake godine tako rade. U proseku za 50 studenata. :)
Korisnikov avatar
Jovana1993
Forumski student

Pridružio se: Čet Okt 25, 2012 7:32 pm

Postod Regina » Čet Jul 04, 2013 2:59 pm

Još jedna stvar mi je čudna. Koliko sam ja upućena u proceduru, testovi treba da budu zapečaćeni i da budu otvoreni tek neposredno pred početak prijemnog ispita. U amfiteatru gde sam polagala, dežurni su već imali uvid u testove, i bukvalno su nam iz ruku delili...
Regina
Forumski student

Pridružio se: Uto Jan 15, 2013 12:12 am

Postod clavicula » Čet Jul 04, 2013 3:04 pm

znate sta,i da se ne upisem necu da dozvolim da upisu oni koji nemaju pojma sta je trebalo da se uci za prijemni. Nije kasno,tako su pricali i za malu maturu pa su se deca iborila. Tako da mozemo i mi nemojte da odustajete...
Korisnikov avatar
clavicula
Forumski student

Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 3:29 am

Postod skorenovac » Čet Jul 04, 2013 3:06 pm

Nisu nas prozivali ljudi dok smo ulazili,licnu kartu sam podigo samo da pokazem da je imam ne znam da li je to bilo bitno ili da me indetifikuje, da sam znao pa da sam poslao nekog starijeg da mi uradi testove.Sto je mozda to neko i uradio ko je znao da ce tako da bude ! Nema jedna nepravilnost nego masa nepravilnosti!!!
Korisnikov avatar
skorenovac
Forumski student

Pridružio se: Pet Avg 20, 2010 5:51 pm

Postod clavicula » Čet Jul 04, 2013 3:08 pm

a sta da radimo mi koji smo radili na znanje i imamo 78,79 poena, kad ce doci red nas da upisu od tih 50.
Korisnikov avatar
clavicula
Forumski student

Postod May » Čet Jul 04, 2013 3:09 pm

Sutra za žalbe možemo da iskoristimo ove likove što su radili prijemni na stomatologiji i medicini i što su imali po 9 bodova iz hemije na stomatologiji, a 30 na medicini.
Korisnikov avatar
May
Forumski student

Pridružio se: Ned Dec 30, 2012 6:18 pm

Postod clavicula » Čet Jul 04, 2013 3:15 pm

Ja mislim da to njih ne zanima. Mislim da ono sto mozemo da uradimo jeste da se oraganizujemo svaki dan da idemo na fakultet, da ne dozvolimo da se upisu ovi sto su upali, da obavestimo medije i da se skupimo u velikom broju ako je ikako moguce...
Korisnikov avatar
clavicula
Forumski student

Postod skorenovac » Čet Jul 04, 2013 3:17 pm

Obavezno moramo da napisemo prigovore sa svim nepravilnostima moramo da imamo crno na belo ljudi sve.Jer ce oni prvo da zasedaju u nedelju i imam informaciju da se sve detaljno cita i ako nas ima puno sa istim prigovorima moraju nesto da preduzmu!
Korisnikov avatar
skorenovac
Forumski student

Pridružio se: Pet Avg 20, 2010 5:51 pm

Postod Lucid Mind » Čet Jul 04, 2013 3:18 pm

Ajde sad ne preterujte. Jeste bilo prepisivanja ali moglo je da se upise ako se stvarno znalo. Ja sam ucila od jula prosle godine, nigde nisam isla na pripreme. Doduse, imam odlicno predznanje iz skole. I upala sam, 98 poena. Kapiram ja vas, ali nisu svi neposteni.
Korisnikov avatar
Lucid Mind
Forumski student

Pridružio se: Pon Dec 03, 2012 3:47 pm

Postod clavicula » Čet Jul 04, 2013 3:27 pm

ja sam znala i pripremala sam se godinu dana,ali nemoj molim te da me ubedjujes da je 500 njih spremilo prijemne ispite da imaju 86 poena na prijemnom. Niti je bilo niti ce biti,i sto se mene tice nece se niko upisati dok se ne ponovi prijemni ispit i dok se ne sredi ovo sa bodovima. Ko je ucio taj nece imati problema da izadje opet na prijemni ispit
Korisnikov avatar
clavicula
Forumski student

Postod Lucid Mind » Čet Jul 04, 2013 3:34 pm

Ja razumem vase ogorcenje. Prva kazem da je bilo prepisivanja. Polagala sam u Silosu, bolje da ne pricam sta se tamo desavalo. Meni se desilo da sam slucajno obojila pogresan odgovor, nisu mi dali drugi papir. Medjutim, kada sam izasla drugima su davali. Nepravda. Ali nekom jeste tesko da ponovo polaze. Ne zbog straha od neuspeha, vec zbog ponovnog prolazenja kroz sve to, stres itd. Ja nisam iz Bga, pa da opet moram da idem da se prijavljujem, polazem, i to kosta.
Korisnikov avatar
Lucid Mind
Forumski student

Postod clavicula » Čet Jul 04, 2013 3:38 pm

I ja nisam iz beograda, i ja sam iz unutrasnjosti i dala sam poprilicnu svotu novca na pripreme,i prolazila kroz stres dva puta polagala sam i na stomatologiji,i kazem i stojim iza toga niko nece uzeti indeks dok se ne srede stvari oko prijemnog,pa makar morala bombama da se obmotam i kruzim oko zgrade,niko uzeti indeks nece dok se ne vidi sta se desilo.
Korisnikov avatar
clavicula
Forumski student

Postod Lucid Mind » Čet Jul 04, 2013 3:41 pm

Ok, necu da se bunim. Samo govorim da je neko i samo sopstvenim znanjem dosao do budzeta.
Korisnikov avatar
Lucid Mind
Forumski student

Postod clavicula » Čet Jul 04, 2013 3:48 pm

naravno da jeste,neko je i svojim neznanjem ispao sa liste, u potpunosti se slazem. Ali ne mislim da je ova generacija nadprosecne inteligencije pa da njih 500 dobije 86 boda, pa pogledajte samo listu i po broju prijave videcete gde su prepisivali,skoro svi iz velikih amfiteatra su polozili,i. ma ne znam sta da kazem,kasni prijemni ne daju vodu pricaju sa kandidatima o pitanjima,vicu kad hoces nesto da kazes.
Korisnikov avatar
clavicula
Forumski student

Postod Lucid Mind » Čet Jul 04, 2013 3:50 pm

Mislim da prvenstveno gnev treba usmeriti ka organizatorima prijemnog. Neko od njih treba da odgovara.
Korisnikov avatar
Lucid Mind
Forumski student

Postod clavicula » Čet Jul 04, 2013 3:54 pm

Ja skidam kapu svim kandidatima koji su juce polagali na svoje znanje, svi koji su spremali znaju koliko je literature trebalo da se iscita da bi se uradio prijemni za 50 bodova. Ali ne mogu da ostanem imuna na nepravdu
Korisnikov avatar
clavicula
Forumski student

Postod Lucid Mind » Čet Jul 04, 2013 3:59 pm

Ja sam ucila i sto ne treba, sve iz straha da ne daju nesto van predvidjenog. A onda vidim kako devojka iz mene sve vreme, dok drugi jos nisu dobili testove, gleda pitanja i dogovara se oko resenja sa drugima. Verovatno je ona upisala. Ono sto mene plasi je kako li ce tek biti na fakultetu, dokle su ti ljudi spremni da idu? Kuda ce me moje postenje odvesti?
Korisnikov avatar
Lucid Mind
Forumski student

Postod clavicula » Čet Jul 04, 2013 4:06 pm

ma procitala sam sve 4 knjige za gimnaziju svaku reakciju iz organske presla bar 10 puta,ali svaku,uradila sam 3x sve zadatke iz cibidove zbirke i obradila sve zbirke za srednje skole,organski vazna jedinjenja sam ucila jos i iz medicinske biohemije,da ne daj Boze ne bude neko pitanje. i eto dozivela sam da neko ko ne zna da nabroji oblasti koje su morale da se nauce da prodje i bude na listi,a ja sam spremala godinu dana nista.
a sto se tice postenja na medicini-zaboravi odmah,to sam cula od starijih.
Korisnikov avatar
clavicula
Forumski student

Postod rambo94 » Čet Jul 04, 2013 4:10 pm

Ma to sto cemo da usmeravamo gnev nece da nam popravi mesto na listi niti ce da nam znaci nesto. Nego treba nesto konkretno da se uradi. A ako je tacno da je neko na stomatologiji imao iz hemije 9, a na medicini 30 to je stvarno problem za fakultet. Takodje je neverovatno da dele testove iz ruke i da nemaju dovoljno i da nekom dozvole da uzme drugi listic ako je pogresio, a nekom ne. Ocekujem nesto sutra na vestima, ako ne vec veceras. :D
Korisnikov avatar
rambo94
Forumski student

Pridružio se: Čet Jul 04, 2013 3:53 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Portal