Beli Mantil - medforum

Forum studenata medicine svih univerziteta u Srbiji

Prijemni ispit 2013.

zvanične objave koje se tiču portala belimantil.info, read-only forum. Podforumi su slobodni za diskusiju.
Pravila foruma
Ukoliko imate problema sa registracijom, funkcionisanjem foruma ili nečim drugim obratite nam se putem emaila : office@belimantil.info

Re: Prijemni ispit 2013.

Postod Mara_3 » Sub Jan 19, 2013 1:52 pm

Ovde novopeceni medicinar sa toplim preporukama:
Prvo, sto se tice priprema iz hemije, mislim da je mnogo produktivnije dati toliki novac nekome ko ce samo vama posvetiti paznju, jer svako ima neki svoj nacin rada, svako uci na svoj nacin, a kada odete na pripreme na faks gde je desetine ljudi, profesor moze samo da prelazi zadake, pa ko je shvatio - shvatio je. Ja sam isla na privatne od novembra i sve zavrsila u martu, pocetkom aprila i to bez ikakve zurbe i pritiska, tako da mi je ostalo dva i nesto meseca da ponavljam . E sad, moze da bude problem ako krenete tako ranije, jer ranije i zavrsite pa se opustite, a gomila sitnica i caka ima obicaj da ispari... Tako da za 6 meseci mozete to da sredite uz obavezno ponavljnje...
Sto se tice biologije, imala sam sjajnog profu u srednjoj, tako da to i nisam imala potrebe pred prijemni mnogo da spremam.
Medjutim, ako neko od vas nije imao tu srecu da ima dobrog profesora, neka krene od februara, marta da sprema...sve je to dosta individualno, kome sta lezi, koliko mu treba vremena i tako to, ali ovo je neki prosek...
U globalu gledano, samo nemojte da panicite i da dozvolite da vam ljudi pune glavu kako je to nesto jako tesko, i kako treba bar godinu dana da se spremate :P Ali kad krenete, radite disciplinovano i sto vise vezbajte sami, pa posle idite na casove kad vam nesto nije jasno. Vazno je da u punoj kondiciji budete pred sam prijemni, a ne npr.u aprilu kao ja, pa onda da se spuvate do prijemnog krajem juna...
I tako, sve najbolje :mrgreen:
Korisnikov avatar
Mara_3
Forumski student

Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 9:29 pm

Postod Malisha » Ned Jan 20, 2013 2:25 pm

Jel moze neko da mi kaze gde mogu da nabavim cibid zbirku za biologiju? Ja imam zbirku iz hemije 2011. godina. Ali iz biologije, ne mogu da nadjem :(
Korisnikov avatar
Malisha
Forumski student

Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 2:18 pm

Postod Mackolina » Ned Jan 20, 2013 2:47 pm

Pa na faxu :D
ako nemaju vise onda sacekaj da izadju nove za mesec dana ili kopiraj
Korisnikov avatar
Mackolina
Forumski student

Pridružio se: Pon Dec 03, 2012 3:30 pm

Postod May » Ned Jan 20, 2013 5:12 pm

Na faxu, ali u kopirnici, ne u skriptarnici.
Korisnikov avatar
May
Forumski student

Pridružio se: Ned Dec 30, 2012 6:18 pm

Postod Hirurg » Pet Jan 25, 2013 7:20 pm

cao svima, interesuje me da li je neko od vas cuo za zbirku iz hemije koja sadrzi 1200 zadataka, (ne znam ko su autori) koja je obavezna, ukoliko zelimo da polozimo prijemni... :)
Korisnikov avatar
Hirurg
Forumski student

Pridružio se: Pet Jan 25, 2013 7:06 pm

Postod Regina » Sub Jan 26, 2013 2:14 pm

Zbirka koja se zvanično koristi za pripremu prijemnog ispita iz hemije je od grupe autora (urednik prof.dr I. Karadžić), a izdavač je Medicinski fakultet u Beogradu, CIBID 2011. Ona sadrži oko 1200 zadataka :)

Inače, ja sam danas došla na pripremu iz hemije u 12h kao i prošle subote, a ispostavilo se da je ovog puta priprema iz hemije počela u 9h, a iz biologije u 12h :shock: U ugovoru piše da će kandidati biti obavešteni o rasporedu nastave na web- sajtu fakulteta, a na sajtu nikakvog obaveštenja nije bilo koje se tiče termina,pa sam pretpostavila da ostaju isti. Sad ispada da nisam ni došla na pripremu :cry: Stvarno su ispali nekorektni, red je bio da izbace obaveštenje da su termini promenjeni.
Regina
Forumski student

Pridružio se: Uto Jan 15, 2013 12:12 am

Postod Hirurg » Sub Jan 26, 2013 7:01 pm

Hvala puno :) moram je nekako nabaviti, ja sam iz CG pa ne mogu dolaziti na pripremne casove, pa me interesuje da li taj prijemni mogu poloziti i bez tih pripremnih casova koje fakultet organizuje, valjda su udzbenici i skripte s fakulteta dovoljni :)
Korisnikov avatar
Hirurg
Forumski student

Postod Regina » Sub Jan 26, 2013 7:19 pm

Može se položiti prijemni i bez priprema koje fakultet organizuje, neki i spremaju prijemni sami ili uzimaju privatne časove; to je sve individualno :) Za skripte ne znam, a koriste se udžbenici za gimnaziju prirodno- matematičkog smera od I do IV razreda i zbirka zadataka.
Regina
Forumski student

Postod Hirurg » Sub Jan 26, 2013 7:41 pm

idem na privatne casove iz hemije, a biologiju spremam sama.... :) hvala puno jos jednom na informacijama, pa nek' nam je sa srecom :)
Korisnikov avatar
Hirurg
Forumski student

Postod alex93bgd » Sub Jan 26, 2013 9:30 pm

Knjigu iz koje bih ti ja preporučio da spremaš prijemni jeste zvanična zbirka... u njoj se nalaze primeri zadataka, a pisali su je isti profesori koji će pisati i zadatke za prijemni. Što se tiče priprema nisu obavezne, a prolazak je moguć i bez njih (ja nisam išao i upisao sam) . Mnogo više zavisi od tebe i truda i rada koji ti uložiš u spremanje, jer ti ni pripreme ne pomažu ako to sam ne uzmeš i ne vežbaš :D

@regina što se tiče informacija koje izdaje naš fakultet. Kao student prve godine jednu stvar sam naučio, a to je da je jedini sistem informisanja na fakultetu trač. Sve što znamo jeste ono što nam kažu stariji studenti ili ukoliko namoliš profesora da kaže (postoje izuzeci naravno ali je uglavnom tako). Ne znam zašto ali kao da ih ne zanimaju studenti (u tvom slučaju oni koji to žele da postanu).
Korisnikov avatar
alex93bgd
Forumski student

Pridružio se: Ned Avg 05, 2012 9:59 pm

Postod Hirurg » Sub Jan 26, 2013 9:37 pm

alex93bgd hvala, svaka informacija o prijemnom mi puno znaci, jos samo jedno pitanje, gdje mogu da nabavim tu zbirku... :)
Korisnikov avatar
Hirurg
Forumski student

Postod Mackolina » Sub Jan 26, 2013 11:07 pm

@Hirurg
Na fakultetu u skriptarnici,to je u podrumu dekanata,sa desne strane ;)
Korisnikov avatar
Mackolina
Forumski student

Pridružio se: Pon Dec 03, 2012 3:30 pm

Postod Regina » Ned Jan 27, 2013 12:25 am

@alex93bgd Ja nisam iz Beograda, a nažalost ne poznajem nikoga od starijih studenata ovog fakulteta, pa sam se našla u nebranom grožđu. Primetila sam i ja već da su profesori poprilično nezainteresovani i da je organizacija loša, tako da mi ne ostaje ništa drugo nego da se svuda raspitujem i da zovem fakultet za svaku informaciju koja mi je potrebna.
Regina
Forumski student

Postod alex93bgd » Ned Jan 27, 2013 1:03 am

@hirurg ili ako znaš nekoga ko je već polagao, u suštini iz godine u godinu štampaju istu zbirku...
@regina znam da to je malo teže ali snalazi se kako znaš i umeš. Prosto koliko košta priprema trebalo bi svakog lično da zovu a ne postave obaveštenje na internet. A stariji studenti će vam biti potrebni kada budete krenuli,čisto da vas uvedu u priču :D
Korisnikov avatar
alex93bgd
Forumski student

Pridružio se: Ned Avg 05, 2012 9:59 pm

Postod Hirurg » Ned Jan 27, 2013 1:32 am

@Mackolina, @alex93bg Hvala ;) Nadam se da cu poloziti :)
Korisnikov avatar
Hirurg
Forumski student

Postod jovanpek » Sre Feb 06, 2013 3:48 pm

Da li bi mi neko mogao napisati prvi zadatak iz zbirke za polaganje prijemnih ispita iz hemije te cuvene od 1200 zadataka. Imam neku staru zbirku kopiranu pa da proverim.....
Korisnikov avatar
jovanpek
Forumski student

Pridružio se: Ned Nov 06, 2011 9:22 pm

Postod generacija2010 » Ned Feb 10, 2013 1:57 pm

Da ispričam svoje iskustvo...Ja sam išla na privatne časove iz hemije kod jedne preofesorke i mogu reći da sam hemiju 3x više radila nego biologiju.Dobro spremite hemiju i čuvajte beleške (barem sam ja tako radila) jer ćete onda lako skinuti hemiju s vrata u 2.godini koja je uslov i nosi deo poena za biohemiju.Biologiju sam sama spremala i kao što rekoh mnogo manje nego hemiju iz gimnazijskih udžbenika ,malo sam čitala i knjige za medicinsku školu.U moje vreme bio je neki sajt bionet škola sa testovima i forumom gde si mogao da postavljaš pitanja.Takođe ta žena koja je admin foruma je rezala neki cd sa pitanjima koji se mogao poručiti.
Korisnikov avatar
generacija2010
Forumski student

Pridružio se: Čet Dec 22, 2011 9:10 pm

Postod May » Sre Feb 13, 2013 1:34 pm

Imaš li možda taj cd?
Korisnikov avatar
May
Forumski student

Pridružio se: Ned Dec 30, 2012 6:18 pm

Postod djokica94 » Pon Feb 18, 2013 12:00 am

poz svima,upisujem medicinu u kragujevcu..
interesuje me da li hemiju da spremam iz cibidove zbirke? :)
Korisnikov avatar
djokica94
Forumski student

Pridružio se: Ned Feb 17, 2013 11:41 pm

Postod DrBlonde » Pon Feb 18, 2013 4:11 am

Da, mozes. Cibid 2011. To je zvanicna zbirka za pripremu. Ima oko 1200 zadataka :)
Korisnikov avatar
DrBlonde
Forumski student

Pridružio se: Sre Dec 19, 2012 10:40 pm

PrethodniSledeća

Povratak na Portal