Beli Mantil - medforum

Forum studenata medicine svih univerziteta u Srbiji

Prijemni ispit 2013.

zvanične objave koje se tiču portala belimantil.info, read-only forum. Podforumi su slobodni za diskusiju.
Pravila foruma
Ukoliko imate problema sa registracijom, funkcionisanjem foruma ili nečim drugim obratite nam se putem emaila : office@belimantil.info

Re: Prijemni ispit 2013.

Postod Neuropsihijatar » Uto Feb 25, 2014 12:19 am

Boze sačuvaj i pomozi, znači ceoo internet pretražih a ne mogu da nadjem informaciju koja mi treba, pa se nadam da će neko od vas znati odgovor(izvinite što je pitanje nevezano za prijemni, ali ne znam gde bih postavio) :D inače, da li znate da li je moguće zakazati razgovor sa dekanom u vezi nekih molbi,žalbi i ostalo...i ako je moguće zna li neko kada i kakva je procedura za to? hvala :D :think:
Korisnikov avatar
Neuropsihijatar
Forumski student

Pridružio se: Sre Jan 08, 2014 8:32 pm

Postod draganaSG » Uto Feb 25, 2014 9:22 pm

Naravno da je moguce, odes u dekanat i pitas tete u studentskoj sluzbi i one ce ti reci kako i gde da zakazes sastanak, ide putem zakazivanja
Korisnikov avatar
draganaSG
Forumski specijalizant

Pridružio se: Uto Jul 21, 2009 8:22 pm

Postod Medicus94 » Sre Mar 19, 2014 2:27 am

Kakve crne alge,gljive i lisajeve, najvise pitanja je bilo iz genetike,celije(deoba cak 3-4), zivotinje, molekularna i embriologija, po jedno pitanje je bilo iz ekologije, evolucije, bakterija i virusa itd...:)
Korisnikov avatar
Medicus94
Forumski student

Pridružio se: Sre Jul 24, 2013 5:33 pm

Postod lola95 » Uto Apr 08, 2014 3:53 pm

Да ли неко може да ми препоручи неког многооо доброг професора/професорку из хемије? :D
Korisnikov avatar
lola95
Forumski student

Pridružio se: Uto Apr 08, 2014 3:45 pm

Postod lola95 » Uto Apr 08, 2014 3:59 pm

May je napisao:Sve što sam kucala sa priprema na Medicinskom fakultetu, prezentacije iz biologije koje su nam dali i testovi iz prethodnih godina. Na kraju, džabe sam dala sve te pare fakultetu kad nisam upala. Nadam se da će ovo nekome pomoći.

http://www.4shared.com/zip/NU52-sb4/Tes ... emnih.html

http://www.4shared.com/file/4XPdSDKJ/PR ... JE_ZA.html

http://www.4shared.com/file/OOUnM-gY/PR ... OGIJE.html

http://www.4shared.com/zip/0Mg83Csw/prezentacije.html

Хвала ти за ово, знај да си некоме много помогла. Надам се да ниси одустала од медицине и да ћеш ове године покушати поново.
Korisnikov avatar
lola95
Forumski student

Pridružio se: Uto Apr 08, 2014 3:45 pm

Postod drtommy » Ned Maj 11, 2014 9:38 pm

Postby lola95 » Tue Apr 08, 2014 2:53 pm
Да ли неко може да ми препоручи неког многооо доброг професора/професорку из хемије? :D

Ja sam se spremao kod ovog prefesora, XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX, upisao sam prosle godine i mogu ti reci da sam dosao sa znanjem -4 iz hemije i -1 iz biologije, jer sam isao u gimnaziju i profesori nam i nisu bili neki, msm nista nismo ucili, a kamoli zadatke radili, poceo sam casove, a nisam znao da i iz biologije postoje zadaci, sta da ti pricam, probaj i srecno.
ps.pozz mi pfofu legendu :dance:
Poslednji put menjao dradmin1 dana Pet Maj 16, 2014 10:49 am, izmenjena samo jedanput
Rezlog: Pozdravi profu, ali ako hoće da se reklamira neka se javi administratorima...
Korisnikov avatar
drtommy
Forumski student

Pridružio se: Uto Jun 02, 2009 5:09 pm

Postod dradmin1 » Pet Maj 16, 2014 10:50 am

Koliko sam se smejao kad sam čitao šta piše čovek...

Najbitnije od svih je IMAM LI VREMENA ?

Jun je daleko, slazem se, ali ako uzmemo u obzir sledece: prvo tromesecje (ucenje za ocene), maturska ekskurzija (5 dana pre i 5 dana posle ekskurzije i sama ekskurzija 5-6 dana nema sanse da ce neko da uci, treba izbaciti sav alkohol i utiske iz sebe :-)), prvo polugodiste (opet ocene), Nova godina, Bozic, Srpska NG, pa 1. maj, pa uskrs, pa kraj godine ( jurite prosek), pa nesto najlepse sto cekate 4 godine, MATURSKO VECE (isto kao i za ekskurziju :-)), pa polaganje maturskog ispita, pa zavrsetak godine, pa skupljanje papira, pa overavanje, pa lekarsko uverenje, pa predavanje tih istih papira za upis, pa onda dodje vreme za test :-), a da zaboravih, 18. rodjendancic (SRECAN RODJENDAN, ZIVI BILI I VELIKI PORASLI :-))(isto kao i za ekskurziju :-)), nemojte se cuditi, sve vas to ceka, e kada sve to saberemo Vi u najavi gubite tri-cetiri meseca, hteli vi to ili ne, tako da sto pre krenite sa pripremama, ozbiljno ih shvatite i nemate cega da se bojite :-)

Ima li je i kakva je konkurencija?

Konkurencija je uzasna, mnogo ljudi se prijavljuje, preko 1000, ne znam iz kog razloga i dan danas mi nije jesno, ali cela Srbija hoce da studira u Beogradu, bez obzira sto postoji jos 4 Medicinska fakulteta u Srbiji, opet svi zele Beograd, ne razumem ni ljude koji zive u npr. Nisu (nemam nista protiv Nislija, da me pogresno ne shvatite, cak sta vise, i ja imam rodbinu tamo :-)) i imaju stan tamo, dolaze u Beograd da studiraju, kao da je to dzabe i na 5 km od kuce... ali bilo kako bilo, tako vam je to, mnogo je njih sa max brojem bodova iz srednje, mnogi ce razbiti test, a najvise je onih osrednjih.
DO 2013. POSLEDNJI UPISANI NA SAMOFINANSIRANJE SU IMALI od 72,00 do 79,00 POENA, 2013. GODINE POSLEDNJI UPISANI IMAO JE 85,60 POENA, TO JE 10tak POENA VIŠE NEGO PRETHODNIH GODINA, PA SAD VI VIDITE KAKVA JE KONKURENCIJA, A ŠTA SE DESILO OVE GODINE, NE ZNAM, JEDNOSTAVNO JE TAKO, ZATO SEDITE NA VREME I POČNITE DA UČITE I NAJOZBILJNIJE SHVATITE PRIPREME, ZEZANJA NEMA !!!

Kakve su devojke/momci na fakultetu? :-) Najbolje pitanje koje me je pitala jedna od ucenica :-)

:-) Mogu reci samo da se meni veeeeeeeoma posrecilo :-)
Korisnikov avatar
dradmin1
Site Administrator

Pridružio se: Ned Nov 02, 2008 1:31 pm

Postod Novak777 » Pet Mar 20, 2015 1:11 am

Nadam se da je svima lepo prošlo sve! :clap:
Korisnikov avatar
Novak777
Forumski student

Pridružio se: Pet Mar 20, 2015 12:40 am

Postod tamarara__ » Sub Jan 07, 2017 5:26 pm

U knjizi iz Biologije za 4 razred nema zadataka iz genetike ,gde to mogu da nabavim?Koje zbirke savetujete da koristim pored cibidove? :D
Korisnikov avatar
tamarara__
Forumski student

Pridružio se: Sub Nov 26, 2016 8:38 am

Prethodni

Povratak na Portal