Beli Mantil - medforum

Forum studenata medicine svih univerziteta u Srbiji

Prijemni ispit 2013.

zvanične objave koje se tiču portala belimantil.info, read-only forum. Podforumi su slobodni za diskusiju.
Pravila foruma
Ukoliko imate problema sa registracijom, funkcionisanjem foruma ili nečim drugim obratite nam se putem emaila : office@belimantil.info

Re: Prijemni ispit 2013.

Postod Lucid Mind » Čet Jul 04, 2013 12:29 pm

Treba ih sve :violence-uzi:
Korisnikov avatar
Lucid Mind
Forumski student

Pridružio se: Pon Dec 03, 2012 3:47 pm

Postod skorenovac » Čet Jul 04, 2013 12:37 pm

Ljudi mi treba sa ovom situacijom i da upoznamo medije jer ovo je sramota velika!!! Ja sam pozvao B92 i objasnio sam sta se i kako se desilo. A mislim da bi bilo jos bolje kad bi nas vise pozvalo jer bi tad nekako informacija bila tacnija i obratili bi vecu paznju.Evo broj je 0113012000 i kad vam se ukljuci sekretarica onda 3147 dobijate informacioni centar i trazite onog ko je zaduzen za prosvetu.Mislim da ova stvar ne sme da se zataska tek tako!!
Korisnikov avatar
skorenovac
Forumski student

Pridružio se: Pet Avg 20, 2010 5:51 pm

Postod clavicula » Čet Jul 04, 2013 1:30 pm

evo sad cu ja da zovem ne brini. Samo Vas molim da se svi skupimo sutra u sto ecem broju ispred fakulteta,ajde da se dogovorimo da idemo u grupama,i da ne popoustimo. Ipak je ovo velika stvar. Ko hoce da se pridruzi da idemo zajedno,neka se javi pp da se dogovorimo
Korisnikov avatar
clavicula
Forumski student

Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 3:29 am

Postod Regina » Čet Jul 04, 2013 1:38 pm

Ja sam i dalje u šoku, smatram da su rezultati prijemnog ispita krajnje nerealni. Opšta prepisivačina je bila, a u amfiteatru gde sam ja polagala, kandidati su na početku ispita, uprkos upozorenju dežurnih da ne okreću testove i ne počinju sa radom dok ostali kandidati ne dobiju testove, naravno to uradili i međusobno se izdogovarali oko odgovora. Takođe, pojedini su koristili i mobilni telefon, a da nisu bili ni opomenuti. Naravno, po završetku prijemnog ispita, počelo je masivno hvalisanje da su sve isprepisivali i da garantovano upadaju na budžet. Mesecima sam spremala prijemni, išla sam i na pripreme koje fakultet organizuje, imam i veliki broj bodova iz srednje škole, solidno sam uradila i prijemni, a po ovome ispada da postoji mogućnost da ne budem primljena ni na samofinansiranje.

Ne znam šta više da kažem, osim da je ovo teška bruka. Koliko sam upućena, nije u skorije vreme ovoliko kandidata imalo ovako veliki broj bodova na prijemnom...U slučaju da možda grešim, onda im svaka čast, veliki je broj genijalaca, ili je prijemni ispit bio prelak.
Regina
Forumski student

Pridružio se: Uto Jan 15, 2013 12:12 am

Postod skorenovac » Čet Jul 04, 2013 1:45 pm

Ljudi ja sam stupio u kontakt sad s B92 rekli su mi da treba samo da se drzimo da nas sto vise ima i da imamo cinjenice a mi ih hvala Bogu imamo i ona ce da nam izadju u susret! Da se sve nepravilnosti iznesu! A da je prijemni bio prelak posto je isti test i u ostalim gradovima i oni bi briljirali isto kao i mi :) ali ona nazalost ocigledno nisu genijalci ko mi ! SRAMOTA
Korisnikov avatar
skorenovac
Forumski student

Postod May » Čet Jul 04, 2013 1:51 pm

Bila sam danas do faxa da vidim šta mogu da uradim. Na stomatologiji je nemoguće prebaciti broj poena, jer oni nemaju crtu kao na medicinskom (da ljudi sa manje od 31 bod ne mogu upisati fax), tako da će oni sve da prime, čak i one sa 50 poena.
Korisnikov avatar
May
Forumski student

Pridružio se: Ned Dec 30, 2012 6:18 pm

Postod clavicula » Čet Jul 04, 2013 1:57 pm

ja poslala mejlove svima zivima :D novosti,blic,kurir,b92 mora nesto da upai samo moramo da se drzimo i da izdrzimo ono sto nas ceka. pa ako treba i fakultet da se blokira dok se ne ispravi ovo
Korisnikov avatar
clavicula
Forumski student

Postod May » Čet Jul 04, 2013 2:02 pm

Ja stavljam na sve forume, neće ovo samo tako proći. Šta, svi su prepisali i svi su srećni, a nas ko jebe?
Korisnikov avatar
May
Forumski student

Postod clavicula » Čet Jul 04, 2013 2:04 pm

Ej ucila sam bre godinu dana i stvarno sam dala sve od sebe, i ako se upravljam onim od prosle godine to je budzet a ove ne mogu ni samofinansiranje. Stvarno mislim da je bezobrazluk,i neodgovornost. Samo dajte da ne popustamo
Korisnikov avatar
clavicula
Forumski student

Postod skorenovac » Čet Jul 04, 2013 2:10 pm

Sirite sto vise mozete jer ako nas ima vise to je za nas bolje !!! A i oni su primetili sta se izdesavalo i oni ce pokusati sad da se izvuku ali mi ne smemo da im to dozvolimo mi moramo da budemo jaci od njih!!! Moramo da izdrzimo ovu agoniju do kraja!
Korisnikov avatar
skorenovac
Forumski student

Postod May » Čet Jul 04, 2013 2:15 pm

Sutra ujutru se okupljamo ispred dekanata da napišemo žalbe, oko 9h. Pozovite sve za koje znate da nisu uspeli da upišu.
Korisnikov avatar
May
Forumski student

Postod skorenovac » Čet Jul 04, 2013 2:18 pm

Zalbe moraju da nam sadrze sve nepravilnosti koje su bile i kako se radilo kako su izlazili u WC,kako su koristili mobilne telefone,kako su prof prilazili do njih i govorili im odgovore i da napisemo obavezno i rezultate kako se sad liste podigla i sve da uporedimo.Pa ne moze neko ko je imao na stomatologiju iz hemije 9 da ovde ima 29!!!
Korisnikov avatar
skorenovac
Forumski student

Postod May » Čet Jul 04, 2013 2:27 pm

Poneću laptop sutra, pa ćemo da štampamo.
Korisnikov avatar
May
Forumski student

Postod Regina » Čet Jul 04, 2013 2:33 pm

I ja obavezno pišem žalbu i napomenuću sve nepravilnosti koje sam uočila, a obavestiću i sve koje znam da su oštećeni da se obavezno žale i sutra dođu.
To odstupanje u bodovima iz hemije na stomatologiji i medicini je besmisleno, to je prvo što mi je zapalo za oko.
Regina
Forumski student

Postod clavicula » Čet Jul 04, 2013 2:34 pm

ja sam imala bod vise na medicini nego na stomatologiji ,ali j sad gledam ovi bre imaju 9 na stomatologiji i 29 na medicini
Korisnikov avatar
clavicula
Forumski student

Postod Mackolina » Čet Jul 04, 2013 2:35 pm

apsolutno se slazem,ljudi koji su imali na stomatologiji jednocifren broj poena iz hemije na medicini imaju max,sigurno su se toliko poboljsali za 1 dan!!

i ovo sto smo isli na pripreme,ogroman novac je u pitanju ,ne moze to tek tako..

ja sam imala 2 boda vise iz hemije na medicini nego na stom,ali ne pricamo o tome,vec o razlici od po 20 i vise poena...
Korisnikov avatar
Mackolina
Forumski student

Pridružio se: Pon Dec 03, 2012 3:30 pm

Postod nikolav » Čet Jul 04, 2013 2:37 pm

Hm, moram kao stariji da se malo ubacim u priču... Ne sumnjam da je bilo tako kao što kažete, država i društvo nam se raspadaju i pucaju po šavovima, pa me nimalo ne čudi to što pričate. Ali, moram da vas priupitam, zašto niste reagovali onda kad je trebalo, na samom ispitu? Sad je najverovatnije kasno, od tih žalbi i medija nema ništa, videćete, ali pokušajte, ništa vas ne košta osim živaca... Morali ste da ukažete na nepravilnosti u trenutku kad ste ih primetili, pa i po cenu da vas neko prebije po izlasku iz amfiteatra. Radi se o vašoj budućnosti.

No, posle j.... nema kajanja, sad probajte da makar ublažite štetu. Ako napravite dovoljno veliku buku, možda fakultet značajno proširi listu, pa upadnete...
"It seems to me that if you or I must choose between two courses of thought or action, we should remember our dying and try so to live that our death brings no pleasure on the world." John Steinbeck
Korisnikov avatar
nikolav
Site Administrator

Pridružio se: Sub Sep 10, 2005 12:36 am

Postod May » Čet Jul 04, 2013 2:43 pm

Kod mene u amfiteatru (neurohirurški) nisi smeo ni da se pomeriš. Dežurna profesorka mi čak uzela čokoladicu, mislila sam da ću da se onesvestim do kraja.
Kada sam izašla ispred dekanata, dolazili su likovi i govorili da su prepisivali. Razočarala sam se najviše zato što sam bila na pripremama, a nisam upisala iako sam učila mesecima i više.
Korisnikov avatar
May
Forumski student

Postod Regina » Čet Jul 04, 2013 2:47 pm

Dežurni su imali obavezu da opominju, oduzimaju mobilne telefone i da stopiraju svaki vid komunikacije među kandidatima od trenutka kad prijemni ispit počne, i niko drugi.
Ja sam čak i probala da napomenem dežurnom da su neki kandidati već počeli sa radom testova, iako nismo svi dobili u tom trenutku dobili testove, ali nije se ni okrenuo.
Takođe, najviše sam razočarana jer sam silan novac dala na pripreme koje su bile među najskupljima u odnosu na pripreme za ostale fakultete, a počela sam sa pripremom samostalno i pre nego što su one na fakultetu počele.
Poslednji put menjao Regina dana Čet Jul 04, 2013 2:49 pm, izmenjena samo jedanput
Regina
Forumski student

Postod skorenovac » Čet Jul 04, 2013 2:48 pm

Ja sam cuo informaciju da ako dignemo buku bar malo ako nas ima 5 samo to je za njih velika cifra a nas sigurno ima mnogo vise garant sa istim prigovorima tako da ako i medije uspemo da ukljucimo lista ima sanse da se prosiri jer se danas sve radi samo da se udovolji narodu i da se zataska situacija i bruka koja se desila!!! Tako da mi ne smemo nikako da odustajemo sad moramo da se borimo za nasa prava !!!
Korisnikov avatar
skorenovac
Forumski student

PrethodniSledeća

Povratak na Portal