Beli Mantil - medforum

Forum studenata medicine svih univerziteta u Srbiji

Prijemni ispit 2013.

zvanične objave koje se tiču portala belimantil.info, read-only forum. Podforumi su slobodni za diskusiju.
Pravila foruma
Ukoliko imate problema sa registracijom, funkcionisanjem foruma ili nečim drugim obratite nam se putem emaila : office@belimantil.info

Re: Prijemni ispit 2013.

Postod alex93bgd » Ned Jun 16, 2013 5:20 pm

a to je tek pocetak :roll:[/quote].
Sa time ćemo ih obradovati kada krenu na fakultet ... tu ih tek svašta čeka

Inače , od ove godine kolokvijumi se rade po principu testa gde se tačni odgovori upisuju u šablonizovana rešenja.... dobijete papir na kojima su pitanja i u kružićima slovo ponuđenih odgovora. Nema tu nikakvih flomastera kružić samo dobro obojite hemijskom (pazite da ne prelazite krug) i predate. Takav će i vama biti prijemni, pretpostavljam. To se radi zbog toga što su uveli da kompjuter pregleda testove skenirajući vaše kružiće i upoređivajući ih sa šablonom. Rezultati su uvek stizali mnogo kasnije nego oni ručno pregledani, zašto ne znam...tako će biti i vama jer rezultate dobijate za dva dana dok smo ih mi prošle dobili sutradan
Korisnikov avatar
alex93bgd
Forumski student

Pridružio se: Ned Avg 05, 2012 9:59 pm

Postod robin15 » Ned Jun 16, 2013 6:45 pm

Kod nas tako vec dugo rade, i za prijemni, samo sto mi popunjavamo pravougaonike :) I iskreno mislim da nije tako dobro resenje, jer ode 20 minuta na perfektno bojenje tih pravougaonika. A plus su jednom moj karton stavili u pogresnu masinu i ostetili me za 23/30 bodova, hehe
Korisnikov avatar
robin15
Forumski student

Pridružio se: Ned Maj 01, 2011 8:13 pm

Postod NikolaG » Ned Jun 16, 2013 8:43 pm

Moze li sada da se kupi prijavni list i sifarnik na faxu? :D
Korisnikov avatar
NikolaG
Forumski student

Pridružio se: Uto Jun 04, 2013 8:31 pm

Postod clavicula » Ned Jun 16, 2013 10:33 pm

ljudi,jel moze neko drugi da preda dokumentaciju za prijavu umesto nas? ili moramo licno da idemo?
Korisnikov avatar
clavicula
Forumski student

Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 3:29 am

Postod Webad » Sre Jun 19, 2013 3:17 am

Како би смањили редове за упис, Факултет је омогућио куповину „уписног комплета" у скриптарници Медицинског факултета (Др Суботића 8-сутерен) у претпродаји у суботу 22.06.2013. у времену 9-12ч и у понедељак 24.06.2013. у времену 9-14ч. Цена уписног комплета је 1500 динара.
http://www.mfub.bg.ac.rs/sr/upis/upis2014/index.dot
Ето када може да се купи.
clavicula je napisao:ljudi,jel moze neko drugi da preda dokumentaciju za prijavu umesto nas? ili moramo licno da idemo?
Најбоље да питаш инфо службу факултета или тако нешто.
Korisnikov avatar
Webad
Forumski student

Pridružio se: Ned Apr 15, 2012 11:08 pm

Postod Megz » Sre Jun 19, 2013 2:23 pm

Zvala sam ja da pitam i rekli su da ne mora licno :D
Korisnikov avatar
Megz
Forumski student

Pridružio se: Uto Avg 07, 2012 4:04 pm

Postod clavicula » Čet Jun 20, 2013 3:56 pm

Megz je napisao:Zvala sam ja da pitam i rekli su da ne mora licno :D

Hvalaaa :D
Korisnikov avatar
clavicula
Forumski student

Postod Webad » Pon Jun 24, 2013 2:03 pm

Са које стране је двориште деканата? Др Суботића, Делигратска или она трећа?
Korisnikov avatar
Webad
Forumski student

Postod mel » Pon Jun 24, 2013 4:14 pm

Webad je napisao:Са које стране је двориште деканата? Др Суботића, Делигратска или она трећа?

Svi ulazi u dekanat se nalaze u dr Subotica.pozz
Toliko je bilo u životu stvari kojih smo se bojali.A nije trebalo,trebalo je živeti.Ivo Andrić
Korisnikov avatar
mel
Forumski specijalizant

Pridružio se: Čet Jun 28, 2007 9:01 pm

Postod Webad » Pon Jun 24, 2013 10:10 pm

Добро. Хвала. ;)
Korisnikov avatar
Webad
Forumski student

Postod skorenovac » Sre Jul 03, 2013 11:19 pm

Ljudi ja ne znam sta se danas desilo ali ovo nikada nije bilo od kad postoji medicinski fakultet da nam treba 90 poena da bi upisali fakultet. Ili je test bio prelak ili je bilo masovnog prepisivanja.Nadam se da ce svi koji misle da su osteceni podneti prigovor i napisati koliko je bilo nepravde prilikom polaganja a posebno na patoloskom institutu gde sam i ja polagao,sta se tamo radilo i kako su neki polagali tj.bolje receno prepisivali!!!!
Korisnikov avatar
skorenovac
Forumski student

Pridružio se: Pet Avg 20, 2010 5:51 pm

Postod Jovana1993 » Čet Jul 04, 2013 1:55 am

Ja sam bila sokirana kad sam videla kako je dobro uradjeno. 500 ljudi ima preko 86 poena :D Ja sam prosle godine imala 71,4 poena, i bila sam 660 neka, a sad ko ima moj broj poena je devetsto neki :O Ali dobro, ne mora da znaci da su svi prepisivali, to bi vec bio skandal.
Korisnikov avatar
Jovana1993
Forumski student

Pridružio se: Čet Okt 25, 2012 7:32 pm

Postod Lucid Mind » Čet Jul 04, 2013 8:00 am

Prepisivanje, masovno prepisivanje. Dezurne je bilo bas briga. Podelili su nam testove, medjutim ne svima i rekli da ih drzimo okrenute, sto nearavno nisu radili, pa su pre pocetka mogli da vide pitanja i izdogovaraju se za odgovore.
Korisnikov avatar
Lucid Mind
Forumski student

Pridružio se: Pon Dec 03, 2012 3:47 pm

Postod May » Čet Jul 04, 2013 8:43 am

Posle prijemnog, kod dekanata, ljudi su samo dolazili i vikali "Hahaha, sve smo prepisali, ništa nismo učili." i većinom su svi bili u patološkom amfiteatru.
Mi koji smo spremali prijemni mesecima smo ga ispušili.
Korisnikov avatar
May
Forumski student

Pridružio se: Ned Dec 30, 2012 6:18 pm

Postod skorenovac » Čet Jul 04, 2013 10:21 am

Ljudi na patologiju su izlazili masovno u wc bez prisustva clanova komisije sto je ne krsenje pravila nego ne znam, A ja koji sam se ubio uceci sa broj poena 84 sam ispod crte a prosle godine bi bio u budzetu. Ovo ne moze ljudi ovako da bude imam cak i informaciju da je test prodat bio kao osnovcima.Ovo je sramota za ovaj fakultet i za dekana i za ovog naseg ministra.Ovo je stvar za medije definitivno da se upozna javnost sta se desilo na medicinskom fakultetu i kako su se ljudi upisivali sa prepisivanjem i ko ce sutra ovaj nas narod da leci!
Korisnikov avatar
skorenovac
Forumski student

Postod Lucid Mind » Čet Jul 04, 2013 10:56 am

Sramota. Ja sam upisala, ali se pitam kako li ce tek biti na fakultetu. Takva neorganizacija, nepravda, varanje?
Korisnikov avatar
Lucid Mind
Forumski student

Pridružio se: Pon Dec 03, 2012 3:47 pm

Postod clavicula » Čet Jul 04, 2013 11:46 am

ja nisam upala a prosle godine bih bila na budzetu. i planiram sutra da podnesem zalbu. svi su prepisivali u histofizioloskom amfiteatru,sutra idem da podnesem zalbu da je bilo prepisivanja i da sam ostecena. sve koji misle da su osteceni molim da sutra napisu zalbe i dodju na fakultet da ispravimo nepravdu. Oni koji su ucili godinu dana nisu zasluzili ovo
Korisnikov avatar
clavicula
Forumski student

Postod skorenovac » Čet Jul 04, 2013 12:00 pm

Ljudi ja Vas molim da svi koji su osteceni i koji misle da se prepisivalo OBAVEZNO da podnesu zalbu za sve nepravilnosti tokom prijemnog ispita i sto se islo u WC bez clana komisije sto je jedna od vecih nepravilnosti i sto su prof prilazili do kandidate sve treba da se napise jer ako tvrde vise ljudi da je bilo prepisivanja sto se vidi i po rezultatima prijemnog da ljudi koji su ucili cele godine nisu upali zbog onih koji su prepisivali!!! Dobio sam informaciju da ako nas ima malo vise to mora nekako da se resi jer ipak ovo je bruka velika za ovaj fakultet. Evo ako uporedimo liste u nis,kragujevac i novi sad a testovi su bili identicni,vidimo kakva je tamo situacija! Ponavljam svi koji su osteceni treba da podnesu zalbu za prepisivanje jer svaka zalba se cita detaljno sigurno!!!
Korisnikov avatar
skorenovac
Forumski student

Postod clavicula » Čet Jul 04, 2013 12:04 pm

samo ako svi zajedno odemo mozemo da promenimo nesto. apsolutno je nemoguce da onakav prijemni uradi 500 ljudi sa 50+,ako pogledamo ranije generacije videcemo da je to nemoguce. dajte da se udruzimo i da uradimo nesto
Korisnikov avatar
clavicula
Forumski student

Postod skorenovac » Čet Jul 04, 2013 12:17 pm

Moramo da se udruzimo OBAVEZNO jer ako oni imaju pritisak moraju nesto da preduzmu jer je ipak ovo velika institucija jer ako pukne bruka sta se desilo na prijemnom oni da bi se izvukli moraju nesto da urade jer su oni glavni krivci zbog toga! Uostalom svedoci smo sta se desilo na maloj maturi i kako je na kraj sve ispalo
Korisnikov avatar
skorenovac
Forumski student

PrethodniSledeća

Povratak na Portal